İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ABD Başkanı Biden 1,9 trilyon dolarlık yardım paketini imzaladı.

ABD Başkanı Joe Biden 1.9 trilyon dolarlık ekonomik yardım paketini imzaladı. Biden, Oval Ofis’te paketi imzalamadan önce yaptığı konuşmada, bu paketin ABD’de birçok kesim tarafından destek gördüğünü vurguladı.

ABD’de uzun süredir en önemli gündem maddelerinden biri olan 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi, 27 Şubat’ta Temsilciler Meclisi’nde kabul edilmişti.

Plana göre, çoğu Amerikalıya 1.400 dolara kadar doğrudan ödeme gönderecek. Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki Perşembe günü yaptığı açıklamada, doğrudan mevduatların bu hafta sonu Amerikalıların banka hesaplarına yatmaya başlayacağını söyledi.

Tasarı ayrıca 6 Eylül’e kadar haftalık 300 dolarlık işsizlik sigortası artırımını ve bir yıl boyunca çocuk vergisi kredisini uzatacak. Ayrıca Covid-19 aşılarına yaklaşık 20 milyar dolar, kira ve kamu hizmeti yardımına 25 milyar dolar ve eyalet, yerel ve kabile yardımı için 350 milyar dolar harcayacak.

Biden, mevzuatı imzalamadan önce, “Bu tarihi mevzuat, bu ülkenin omurgasını yeniden inşa etmekle ilgilidir” dedi. “Ve bu ulustaki insanlara, çalışanlara, orta sınıfa mensup insanlara, bu ülkeyi inşa eden insanlara bir savaş şansı vermek.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir